Skip to content

Test, Lélek, Szellem

nem hivatalos oldal

Menu
  • Kezdőlap
  • Kapcsolat
Menu
Dr. Szabó Antal szemész szakorvos

Látásjavítás – A leggyakoribb kérdések és válaszok

Posted on 2023. június 4. vasárnap

A mindennapjainkra jelentősen rányomják a bélyegüket a látással kapcsolatos problémák, ezért ezeket nem szabad figyelmen kívül hagyni, sem pedig halogatni a szakorvos felkeresését. Amikor látásjavításról van szó, sokunkban rengeteg kérdés körvonalazódik, amelyekre csak a szakember tud választ adni. Ezért is érdemes átfutni Dr. Szabó Antal szemész szakorvos útmutatóját. Számszerűsített érték a látásélesség, amit a szemész szakorvosok a látás élességének meghatározására használnak. A látásproblémák megoldására többféle eljárás létezik, életkor függvényében.

A leggyakrabban alkalmazott metódus a lézeres szemműtét és a műlencse beültetés. Természetesen más-más látásjavító eljárást javasolnak a szakemberek a különböző életkorokban. Mivel 18 éves korig fejlődik a szem, folyamatos változásban van, ezért nincs lehetőség látásélességet javító műtéti beavatkozásra. Ebben az életkorban fontos, hogy a páciens viselje az orvos által felírt szemüveget.

18-40 éves korban már -12 és +6 dioptria között a FEMTO, LASIK, Zero-Touch és PRK lézeres látásjavító eljárások valamelyikének elvégzésére, mert ezek tökéletes megoldást nyújtanak arra, hogy a páciens megszabadulhasson a szemüvegtől vagy kontaktlencsétől. 40-50 éves korban előfordul, hogy a látás nem tökéletes közelre, sem távolra és az érintettek két szemüvege között nincsen több különbség, mint 1,5 dioptria. Ez egy speciális eset, amikor szóba jöhet az úgynevezett MONOVISION (olvasószemüveg) lézeres látásjavító kezelés.

Az eljárásban az egyik szemet közeli, a másikat távollátáshoz korrigálják. Így a két szem az agy munkájának segítségével együttesen minden távolságra megfelelően éles képet tud biztosítani. A látásjavító kezelési lehetőségek tárháza bővül a 40-60 év közötti korosztálynál. Ennek szükségességét több tényező is okozza ebben a korosztályban. Ugyanakkor 60 éves kor fölött is van lehetőség a teljes szemüvegmentességre, a kényelmes életre. Ez trifokális műlencse beültetéssel érhető el, amivel egyúttal a szürkehályog kialakulása is megelőzhető.

Legutóbbi bejegyzések

  • Online marketing ügynökség választási szempontok: mire figyelj szerződés előtt?
  • Krónikus stressz jelei és kezelése: Corvin Pszichológia segítségével
  • NEAK támogatott plasztikai műtétek feltételei: mikor lehetséges a finanszírozás?
  • Végrehajtás ügyvédi munkadíj: Újváry Zsolt Ügyvédi Iroda
  • Szemöldök tetoválás az Apollon Beauty szépségszalonban

Oldalak

  • Kapcsolat

Kategóriák

  • Biztosítás
  • egészség
  • Építőipar
  • Gyerekülés
  • Internet
  • Irodalom
  • Klíma
  • Nincs kategorizálva
  • Oktatás
  • Plasztikai műtét
  • Szállás
  • Szépségápolás
  • Szolgáltatás
  • táplálékkiegészítők
  • Utazás-Nyaralás
  • Vásárlás
  • Webáruház
©2026 Test, Lélek, Szellem | Design: Newspaperly WordPress Theme